Termínovka

V Chocni řešíme termínovku především sporotvních a kulturních akcí, která by byla uživatelsky přívětivá.

Vize je: Přehledný, uživatelsky přívětivý systém pro vkládání a prezentaci termínů různých akcí (sportovních, kulturních, …) realizovaných v Chocni městem, spolky i dalšími subjekty, který funguje jako web či mobilní aplikace (responsivní web).

Technologickou inspirací může být např.: https://mtbs.cz/sekce/kalendar nebo https://destinace.kutnahora.cz/modules/calendar/?rewrite=modules/calendar

Máme k tomu i persony:

  • Obyvatel Chocně (de facto i obyvatelé jiných měst, obecně kdokoliv, koho zajímá účast na některé akci ve městě);
  • Pořadatel akce (město, městská organizace, spolek, osoba);
  • Správce systému (zřejmě pracovník inf. centra).

A k nim zpracované User stories - viz dokument na googlu… (zájemcům pošlu odkaz).

1 Like

Dobrý den,

v týmu otevřených dat na MVČR v současné době ve spolupráci s několika obcemi vznikají standardy pro publikaci dat obcemi. Zatím jsme se zaměřili na datové sady, které se zpravidla vyskytují na všech obecních webech - Akce, Aktuality, Významná turistická a kulturní místa, Sportoviště.

Naše vize je jednoduchá - zajistit, aby všechny obce publikovaly data v tomto standardu a katalogizovala je v národním katalogu otevřených dat. Pokud bude tato podmínka splněna, můžeme se posunout od místních proprietárních řešení pro jednotlivé obce k aplikacím, které budou např. akce vést pro celou ČR (jako např. kudyznudy.cz apod.) a to navíc bez nutnosti rozsáhlé transformace dat ze všech zdrojů.

V současné chvíli jsme navrhly dané standardy a potřebujeme zpětnou vazbu od aktivních obcí, aby nám pomohli daný standard doladit. Kdokoliv tak může formou issue na GitHubu zpřipomínkovat dané “Otevřené formální normy” (OFN).

V další fázi bychom pomohli pilotním obcím jejich data vypublikovat a následně zkusíme zajistit jejich reálné využití, aby to bylo pro obce lákavé jak z pohledu nižší administrativy (akce se nemusí distribuovat na pět míst pokaždé jinak) a také z pohledu nových služeb pro občany.

Váš plánovaný SW by tak do budoucna nemusel být pouze pro Choceň, ale třeba pro celou ČR.

V případě potřeby mě neváhejte kontaktovat zde, případně jsem dostupný na jakub.malina@mvcr.cz.

S pozdravem,
Jakub Malina

1 Like

Dobrý den,

ok, díky za info. Jaký by tedy měl být další postup?

Nyní nám prosím dejte zpětnou vazbu k jednotlivým OFN, a to ideálně na GitHubu. Zkontrolujte zda Vám nic nechybí nebo nepřebývá a zda dokážete namapovat Vaše data na konkrétní OFN. V současné chvíli se obcí týkají zejména OFN Akce, Aktuality, Sportoviště, Turistické cíle, Úřední desky. Nejintenzivnější práce ohledně zmíněného následného využití probíhají na OFN Akce.

1 Like

Vzhledem k tomu, že v Otevřených městech podobně sbíráme podněty/chyby k CityVizoru, udělali jsme jednoduchý(?) návod.
(Vylepšení textu vítána! :wink: )

1 Like