Sběrný dvůr v době pandemie

Máte nebo nemáte otevřený sběrný dvůr? Neřeším ted potřebu bezpečnostních opatření (pracovnoci dvora v uctivé vzdalenosti s respirátory, rukavidemi, štíty, ve dbvoře jen 2 auta a lidi čekají ve frontě v autech), ale legislativu.

Z nařízení vlády je jasné, že MŮŽE být otevřený, ale ze zákazubpohybubosob zase plyne, že sběrný dvůr není ve výjimkách zákazubpohybu osob. Pak by otevření dvora bylo nabádání k porušení zákazu pohybu.

Lidi jsou doma, odoadu produkují hromady a navíc delají na zahradách. Před sběrňákem se nám hromadí bordel. Smím či nesmím otevřít sběrný dvůr, potažmo mohou či nemohou lidi odpad vyvážet?

Sám si netroufám, ale Frank Boldi rozjeli speciální koronavirovou právní poradnu, žel ve zodpovězených dotazech problematiku sběrných dvorů/odpadu nenacházím.
Ať nedělám zbytného prostředníka, doporučuji položit dotaz přímo tam (ideálně s odkazem na toto vlákno, pro zahrnutí případných dalších reakcí). Dotazy mají skryté pod tlačítkem “Nápověda” vpravo dole.
(Tohle UX se jim moc nepovedlo, ale těší mě kompletně svobodné technologie od WordPressu přes mySQL po Debian. Hosting mají, stejně jako my, u vpsFree, tak jim Zendesk “odpustím” :thinking:
Mimochodem, mohlo by se hodit, že vpsFree v reakci na COVID-19 spustili řešení pro videohovory na technologii, kterou ve spolku s oblibou používáme.)

Našel jsem pár odkazů.Počernice Praha 5 NasePraha

1 Like
Server poskytuje vpsFree.cz, z.s.