Modularni otevreny portal obcana

Chceme ted v Tabore dospet k portalu obcana. Bohuzel se neshodnu s nasima ITkama na zpusobu. Oni chteji soutezit hotove reseni a uz maji predbeznou nabidku od GORDICu. Ja bych rad otevrene modularni reseni. Idealne, aby vzniklo ve spolupraci vic mest. Treba na platforme Otevrenych mest.

Mam takovouto představu …

Komponenty WA a API muzou sdilet vsichni. Jednotlive dodavatele spisove sluzby (popr. dalsich sluzeb) ktere koluji na mestech je mozne integrovat separe z komponenty API.

Jsem v te myslence sam? Pojdme o tom diskutovat. VKL

To modulové otevřené řešení by bylo skvělé. Mám ten samý záměr, v rámci naší městské části aspoň na placení poplatku ze psa. Zatím jsem ale neměl čas záměr nijak rozvíjet.

Zitra budu mit k videni testovaci prostredi s prototypem na tpo.mutabor.cz. Bude obsahovat:

  • napojeni na testovaci NIA
  • formular na prihlaseni psa - jako ukazku
  • testovaci backend pro predstavu, jak vypadaji JSON data, ktera by sli do integrace agendovych systemu (I).

Mam zato, ze predstava o fungovani je podobna, jakou implementuje gordic ve svem portalu obcana: https://www.digitalnisluzba.cz/ (ktery ted BTW nabizi na rok 2020 zdarma, jako “pomoc v situaci s epidemii”).

1 Like

Tak nasazeno. https://tpo.mutabor.cz/
Sorry, mock integrace na agendove systemu je zde: https://tpo.mutabor.cz/api/debugbackend

1 Like

Super! A pokud budeš žádat o migraci do NIA produkčního prostředí, tak prosím dej potom vědět, chtěl bych tu zkušenost s procesem zadokumentovat a předat dál. Díky!

A pro odhlášení bych rád viděl SLO ( LogoutRequest odeslaný na NIA/IdP k ukončení session u IdP), nejenom session.destroy v aplikaci

Server poskytuje vpsFree.cz, z.s.