Konference "Veřejná správa prakticky 2020" - ústřední téma

Konferenční experiment z letošního února (:bulb: drobné ikonky v tabulce směřují na materiály a záznam) se vydařil, a tak rádi vyhovíme dotazům na opakování uspořádáním dalšího ročníku. Ten proběhne v úterý 2020-02-18 opět v Pardubicích.
Minule jsme se zaměřili na GISy, příští nosné téma se pokusíme přizpůsobit vašim přímým přáním. V odpovědích na tento příspěvek tedy:

  1. uveďte název tématu
  2. jeho stručný popis
  3. co by mělo zaznít, případně tip od koho

Sběr podnětů a hlasování (kliknutím na ikonku :heart: = “to se mi líbí” pod preferovaným tématem) ukončíme v pátek 2019-12-20
A nezapomeňte si termín rezervovat! :wink:
(registrace spustíme měsíc před akcí s vyhlášením programu)

Téma : politika založená na faktech
Popis : Poměrně nové téma, které ještě nemá moc ustálený český překlad anglického evidence-based policy („podložená politika“ jako kontrast nepodložené? :thinking:). V kostce – informované rozhodování na základě objektivních faktů
Obsah : Jak na získávání informací, jejich analýzu, distribuci a promítnutí do rozhodovacího procesu, abychom nezůstali jen u líbivých proklamací. Vystoupit by mohli např. Renata Hlavová (spoluautorky publikace „Evidence-based policy“), Benedikt Kotmel (vedoucí oddělení Datové platformy OICT), Jan Zvara (vedoucí oddělení dat, analýz a evaluací Brna), někdo z týmu datové žurnalistiky ČRo, „Odpovědná spotřeba…“ - je asi předčasná a hodně výhledová, k čemu dospěli v TAČRu?

1 Like

Téma : Datový sklad
Popis : Jak vytvořit datový sklad? Jak normalizovat svá data? Jak nad tím vyrobit analytické nástroje?
Obsah : ELK stack, Golemio

Asi se to týká spíše větších měst, ale proces projednání souhlasu se stavbou je mnohdy dlouhý a opakovaný. Moje zkušenost z 5 let působení ve výboru územního rozvoje je taková, že stavebníci mnohdy přicházejí poprvé s naprosto nerealizovatelnými projekty, snaží se tzv “vytěžit území” a projekty jsou od plotu k plotu a o několik pater vyšší než území snese a teprve po druhé nebo i po několikáté se je podaří dostat do přijatelných mezí. To co chybí je soft, který by informace rozumně integroval, tedy např. k pozemku zde byly postupně všechny projekty, které k výstavbě (nebo k rozvoji pozemku když je to třeba park) byly postupně podány. Zatím to nikde není, kromě adresářů předsedů a členů výborů a někdy úředníků, a zvláště k zamítavým stanoviskům dohledat, co se vlastně zamítlo je náročné, obzvlášť, když rozhodnutí jsou přes více volebních období. Je také jasné, že to bude datově poměrně náročné, protože projekty, nákresy a vizualizace jsou velká data.

Konferenci jsem zaznamenal nahodou. Propagace nekde uvazla?

Tohle vlákno bylo míněno jako malé avízo a hlavně sběr námětů na ústřední téma (trochu po vzoru LinuxDays, byť tam se prohlasovává každý jednotlivý příspěvek). Evidentně zatím nemáme takovou návštěvnost, aby to dobře zafungovalo.
Oficiální pozvánka a spuštění konferenční registrace bude následovat.
(A je vlastně chybou, že vlákno nebylo uzamčeno :thinking:)